saugus kūdikiui namai

Daugelis tėvų tikrai nustebs sužinoję, kaip lengvai šliaužiojantis ar ropojantis kūdikis gali patekti į bėdą. Todėl reikėtų atitinkamai patobulinti namus: juk kūdikio saugumas – esminis prioritetas.

🐥Smagu, jei šeima būstą įsirenginėja dar iki susilaukdama vaikų: tokiu atveju galima apgalvoti daugiau smulkmenų ir saugumą iškelti kaip svarbiausią prioritetą, išsirinkti vaikus auginantiems tėvams draugiškus baldus ir t. t. Tuo tarpu jei gyvenate senokai neremontuotuose namuose, norint, kad mažylis po namus migruotų saugiai, teks įdėti kur kas daugiau darbo.

🍏Taigi, nesvarbu, kur gyvenate, dalijamės patarimais, kaip apsaugoti kūdikį ir mažą vaiką nuo namuose tykančių pavojų.

🪄Pirmiausia išspręskite esmines saugumo problemas

Pats metas pakeisti įskeltą langą, pataisyti nesandarų karšto vandens maišytuvą, patikrinti dūmų detektorius ir atlikti kitus panašius neatidėliotinus darbus, susijusius su namų saugumu.

Taip pat apžiūrėkite visus namų baldus ir pagalvokite, kuriuos reikėtų pritvirtinti prie sienos, kad jie neužvirstų ant mažylio.

Atidžiai rinkitės ir baldus kūdikiui: jie turėtų būti pagaminti iš kuo natūralesnių medžiagų (geriausia – natūralios medienos) ir padengti netoksišku laku arba dažais.

🍏Virtuvė

Jei namuose virtuvė sujungta su svetaine, kūdikis lengvai ras kelią į spinteles ar sandėliuką, o įprasti apsauginiai varteliai šiuo atveju netiks.

Taigi, investuokite į modernias magnetines spintelių spyneles. Jas galima montuoti spintelių viduje. Taip pat įsigykite viryklės ir orkaitės rankenėlių apsauginius dangtelius.

Daugelis esame įpratę buitinius valiklius laikyti spintelėje po virtuvės plautuve. Tačiau siūloma jiems rasti naują vietą kur nors aukštai, kad kūdikiai ir maži vaikai nepasiektų.

Dėl saugumo ir estetikos taip pat reikėtų vengti stiklinių stalų, nes jie gali būti mažiau stabilūs nei mediniai ar metaliniai, taip pat po valgomojo stalu nereikėtų kloti kilimo, nes jį reikės dažnai valyti.

🐧Saugos priemonių virtuvėje kontrolinis sąrašas:

– Įrengti spintelių ir stalčių (ypač tų, kuriuose laikomos pavojingos priemonės) užraktus.
– Sumontuoti viryklės rankenėlių dangtelius.
– Po stalo takeliais ir padėkliukais pritvirtinti neslystančią dangą.

🦋Svetainė

Didžiausia rizika kūdikiams svetainėje kyla krentant ar atsimušant į aštrius kampus turinčius baldus. Todėl reikėtų įsigyti apsauginius putplasčio kampus. Taip pat jei dar tik renkatės baldus ir planuojate turėti vaikų, galite rinktis kavos staliuką suapvalintais kampais arba vietoje stalo naudoti minkštą pufą.

Atidžiai rinkitės ir sofų bei kėdžių audinius: jie turėtų būti skirti kasdieniam naudojimui, nenusidėvintys ir lengvai valomi. Taip pat laikinai baldus galima apsaugoti užtiesalais arba rinktis nusegamus užvalkalus.

🐧Saugos priemonių svetainėje kontrolinis sąrašas:

– Priklijuojamos apsaugos baldams, turintiems aštrių kampų.
– Elektros kištukinių lizdų apsaugos.
– Žaliuzės ir roletai turėtų būti be virvučių arba jos jokiu būdu neturėtų būti pasiekiamos kūdikiui ar mažam vaikui.

🎲Vaiko kambarys

Įrengiant vaiko kambarį reikėtų nepamiršti, kad pirmiausia jis turi būti funkcionalus. Kūdikiams dažnai perkamos vystymo komodos, nuo kurių vaikui augant galima nuimti vystymo lentą. Tai saugus ir patogus sprendimas.

Prie kūdikio lovos nederėtų prikabinti paveikslų ar įrėmintų nuotraukų. Kur kas geresnė išeitis – rinktis sienų lipdukus ar fototapetus.

🐧Saugos priemonių vaiko kambaryje kontrolinis sąrašas:

– Storas kilimas žaidimams bei smūgiams amortizuoti.
– Saugi žaislų dėžė. Labiausiai tiks atvira, be sunkaus dangčio.
– Saugus naktinis šviestuvas ir specialios lemputės.

🐟Vonios kambarys

Paprastai vonios kambaryje laikomos valymo priemonės (kartais – ir vaistai), taip pat muilas, skalbimo kapsulės, dezinfekcinės servetėlės ir kt. Visa tai gali patraukti ir kūdikių dėmesį. Todėl visas švaros prekes, buitinę chemiją, vaistus laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.

🐧Saugos priemonių vonios kambaryje kontrolinis sąrašas:

– Vonios spintelių užraktai.
– Unitazo apsauga.
– Vonios termometras.