jaukus ir saugus vaiko kambarys

Vaikai auga taip greitai, kad įrengti kambarį, kurio nereikėtų remontuoti ir perstatinėti kas metus, tikras iššūkis. Originalių idėjų vaiko kambariui yra tūkstančiai, visų jų išvardinti būtų tiesiog neįmanoma. Dalinamės penkiais patarimais, kuriuos galima pritaikyti bet kokio amžiaus vaiko kambaryje – kad būtų jauku, gera ir saugu jame būti.
 
Funkcionalumas
Prieš pradėdami kambario įrengimo darbus skirkite pakankamai dėmesio funkcinių zonų planavimui, ne tik estetiniams ir vizualiniams patalpos sprendimams. Atsižvelgdami į vaiko amžių ir dabarties poreikius, suplanuokite miego, žaidimo ar mokymosi, daiktų laikymo zonas ir iš anksto numatykite jų konversijos galimybes. Jei jūsų atžalai dveji, įrengti kampo namų darbams ruošti dar tikrai neskubėkite. Rašomajam stalui skirtoje vietoje kol kas galite įrengti erdvų žaidimų kampelį. Dažnai pasitaikanti tėvų klaida – vaikui skiriamas pats mažiausias namuose esantis kambarys iš visų, todėl vaikas savo kambaryje nesijaučia gerai. Jei galimybės skirti erdvaus kambario savo sūnui ar dukrai neturite, nepamirškite pasirūpinti vietą taupančiomis gudrybėmis: dėžėmis po lova, uždarais skyreliais, nišomis baldų šonuose.
 
Drąsūs sprendimai
Įprasta, kad berniukų kambario sienas dažome melsvai, mergaičių – rožine spalva. Pamirškite tai. Kiekvienas vaikas individualus, todėl ir universalūs interjero sprendimai jiems netinka. Kartu rinkitės koloritą, patinkančias interjero detales, baldus. Jei vaikas mėgsta suptis, suteikite galimybių jam tai daryti savo kambaryje. Pakabinkite sūpynes tiesiog palubėje. Jei vaikui patinka piešti – įrenkite didelę kreidos lentą kambaryje. Jei vaikui patinka kelionės – užklijuokite ant sienos didžiulį žemėlapį jog mažylis galėtų kiekvieną dieną tyrinėti pasaulį.
Apšvietimas
Mažesniems vaikams reikalingas neryškus apšvietimas, nes stipri šviesa gali trikdyti miego režimą. Turėkite reguliuojamos šviesos šviestuvą, kuris nebūtų pagrindinis šviesos šaltinis. Moksliniais tyrimais įrodyta jog naktį vaikai miega ramiau su blankia šviesa. Augantiems vaikams reikia ryškesnės šviesos. Svarbu „įdarbinti“ ir natūralią dienos šviesą, sklindančią pro langus, todėl vaikui geriau skirti kambarį saulėtoje namų pusėje. Nepamirškite apšviesti kiekvieną zoną – tam tiks įvairūs reguliuojamo aukščio ir krypties šviestuvai. Jungiklius rekomenduojama įrengti tokiose vietose, kad naktį nubudę vaikai juos galėtų pasiekti iš lovos – taip vaikas savo kambaryje jausis saugesnis ir drąsesnis.
 
Mažos smulkmenos
Moksliškai įrodyta, kad vaikus nuobodulys aplanko greičiau nei suaugusiuosius, nes jų smegenys yra imlesnės iš aplinkos gaunamai informacijai. Jei į vaiko kambarį investuosite daugybę pinigų, tačiau kambaryje vaikas nuobodžiaus, investicijos į kokybiškas ir ilgaamžes medžiagas neteks prasmės. Pasirūpinkite lavinančiomis detalėmis, įdomiais akcentais, ne tik prikimškite dėžes ir lentynas žaislais. Pavyzdžiui, pastatykite didelį šviečiantį gaublį, kuriame galėsite žymėti aplankytas vietas. Vieną sieną galite dekoruoti įvairiais gyvūnais– mokytis apie juos bus kur kas smagiau. Jūsų vaikas – toks vienintelis pasaulyje, todėl ir jo kambario nebijokite paversti unikaliu. Vaiko kambarys turi skatinti jo norą pažinti pasaulį, todėl neribokite jo.
 
Praktiškumas
Baldams rinkitės tik ekologiškas ir sveikatai nekenkiančias, lengvai prižiūrimas medžiagas. Venkite aštrių kampų, masyvių baldų, pritvirtinkite juos prie sienų laikydamiesi gamintojo instrukcijų. Čiužinius ir minkštąsias baldų dalis rinkitės nuvelkamas, nes plauti ir valyti jas reikės ne kartą ir ne du. Sienų dažus ar tapetus taip pat išsirinkite atsparius purvui, mechaniniam poveikiu ir lengvai valomus