5 pagrindiniai akcentai

Kuriant vaiko kambario interjerą prireiks nemažai išmonės: juk mažylis čia leis savo laisvalaikį, žais, pieš, ilsėsis, vėliau – ir mokysis. Tačiau įrenginėjant vaiko kambarį tėveliams dažnai pristinga idėjų: apsiribojama tradicinėmis rožine mergaitėms ir melsva berniukams spalvomis ar jau kiek pabodusiomis princesių ar automobilių temomis. Tad kuriems akcentams skirti daugiausia dėmesio ir kaip sukurti jaukų bei nepavaldaus laikui dizaino vaiko kambarį?

1. Teminis interjeras
Vaiko kambario interjeras kuriamas pirmiausia pasirinkus bent abstrakčią temą. Baldus geriausia rinktis neutralių spalvų, o temą atskleisti per detales, žinoma, nepamirštant, kad tai – vaiko kambarys. Gera mintis – įkurdinus baldus, kambarį papuošti įvairiausiasi sienų lipdukais, kurie ne tik suteiks akcentą kambariui bet ir kambarys taps jaukesnis.

Berniukų kambaryje gali vyrauti temos, susijusios su jūra, piratais, indėnais, aviacija ir pan., mergaičių kambaryje puikiai tiks subtilios drugelių, pievų, gėlių ir panašios temos ar net ta pati subtiliai pateikta jūros tema.
Pagalvokite, kokias spalvas mėgsta vaikas, bandykite rasti kelis gražius spalvų derinius, tradicines baltą, kreminę ar pilką spalvas pagyvindami ryškesnėmis akcentinėmis spalvomis.

Jei kambaryje gyvens ir berniukas, ir mergaitė, tuomet labai tiktų kambarį dekoruoti geometrinėmis figūromis, cirko, miško, gyvūnų ir panašiomis neutraliomis dekoracijomis.

2. Interjero detalės
Interjere stilių ir idėjas geriausiai atkleidžia detalės. Pavyzdžiui, pagalvėlės puošia kambarį ir turi praktinę vertę. Žaislų dėžės, dėžutės daiktams laikyti padės išvengti netvarkos ir pagyvins interjerą. Nevenkite spalvų ir raštų – sienas dažykite viena spalva, o vieną iš Jų papuoškite tapetais su raštais ar įvairiais lipdukų deriniais.

 

3. Kilimai
Jei ieškote išskirtinės vaikų kambario interjero detalės, nepamirškite ir kokybiško kilimo: ant jo smagu žaisti, sėdėti, ypač jei grindys nešildomos. Kilimai audžiami iš natūralių ir iš dirbtinių pluoštų. Patys brangiausi, bet ir kokybiškiausi – vilnoniai kilimai. Pasidomėkite pasirinkto kilimo priežiūros ypatumais ir įsitikinkite, kad jį bus lengva prižiūrėti: dėmių vaikui augant išvengti nepavyks. Beje, kūdikystė trunka taip trumpai, tad rinkitės paprastesnio dizaino – neutralesnių raštų ir spalvų – kilimą.

4. Užuolaidos
Užuolaidos suteiks jaukumo, padės mažyliui geriau išsimiegoti, ypač jei vaikas dar migdomas pietų miegui. Įsidėmėkite, kad užuolaidos ir kilimas turi derėti bei kartu papildyti vienas kitą. Kitaip tariant, jei užuolaidos – ryškesnės, margesnės, tuomet geriau rinktis švelnesnių tonų, neutralesnį kilimą, ir atvirkščiai. Galite pirmenybę teikti ir kiek praktiškesniam sprendimui – populiariesiems roletams ar romanetėms.

5. Apšvietimas
Planuojant vaikų kambario interjerą ne mažiau dėmesio reikėtų skirti ir apšvietimui – foniniam ir pagrindiniam (darbiniam). Pasidomėkite apšvietimo naujovėmis, galimybėmis (pavyzdžiui, apšviestos interjero detalės, paveikslai, LED juostos virš lovos ar lentynų spintoje). Jei vaikutis – dar mažas, prireiks nedidelio naktinio šviestuvo: paieškokite atitinkančio kambario temą. Pavyzdžiui, jei vaiko kambaryje vyrauja miško tema, vilko, bembio ar monsteros lapo formos naktinį mini šviestuvą. Taip pat, įvairių tematikų interjeruose puikiai deres šviestuvas mėnulis. Jis aštrių baldų kampus vizualiai sušvelnins ir kambariui dar daugiau jaukumo suteiks.

Kuriant vaiko kambario interjerą svarbiausia būti kūrybingiems ir nebijoti eksperimentuoti: visa tai atsiperka su kaupu.